دات نت نیوک

اخبار کلی

اخبار و اطلاعیه ها

شجاع پوریان: تاکید شهردار تهران بر استفاده از ظرفیت زنان در بخش های مدیریتی و غیرمدیریتی/شیخ: پیشنهاد راه اندازی کمپین "ایرانی بخر و جوان ایرانی استخدام کن"

شجاع پوریان: تاکید شهردار تهران بر استفاده از ظرفیت زنان در بخش های مدیریتی و غیرمدیریتی/شیخ: پیشنهاد راه اندازی کمپین "ایرانی بخر و جوان ایرانی استخدام کن"

گروه فرهنگ و جامعهصبح امروز دوازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی، معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران و جمعی از اعضای شورای شهر افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، ولی الله شجاع پوریان در افتتاحیه "دوازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی" به شکاف جنسیتی موجود در جامعه و استفاده محدود از ظرفیت زنان برخلاف تاکیدات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: 24 میلیون شاغل در کشور داریم که زنان تنها 4 میلیون از این جمعیت را تشکیل می دهند. در جهان نیز تنها یک دهم از درآمد به زنان اختصاص دارد و یک صدم از اموال جهان برای زنان است و این در حالی است که سهم زنان در پژوهش های علمی 50 درصد است.


وی با بیان اینکه متاسفانه امروز با یک عقب ماندگی جدی درباره استفاده از ظرفیت زنان روبرو هستیم، افزود: البته در سنوات اخیر در شهرداری تهران اقدامات خوبی برای توانمندی زنان صورت گرفته است که نمایشگاه امروز بخشی از این توانمندی ها را در حوزه تولید ملی نشان می دهد.


معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر رویکرد شهردار تهران مبنی بر استفاده از ظرفیت زنان در بخش های مدیریتی و غیرمدیریتی گفت: امروز شاهد تجمع مراکز مربوط زنان در شهرداری تهران هستیم و امیدواریم این امر موجب تلاش های بیشتر در ادار کل امور بانوان شود.


در ادامه این برنامه ابراهیم شیخ، معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با اشاره به آخرین یافته های دانشمندان حوزه مدیریت اظهار کرد: نتایج پژوهش ها نشان می دهد، حضور زنان در کنار مردان در تیم های مدیریتی مجموعه را باهوش تر می کند، به همین دلیل برای عضویت زنان در هیات مدیره به شدت تشویق می شوند.


شجاع پوریان گفت: یکی از برنامه های شهرداری تهران این است که از سال آینده موضوع پرورش خانم ها در هیات مدیره سازمان و شرکت های شهرداری را به طور جدی در دستور کار قرار دهد تا در پایان سال 97 همکاران خانم آمادگی پذیرش این مسئولیت را داشته باشند.


22 درصد از معاونان منابع انسانی شهرداری های مناطق خانم ها هستند

شیخ با بیان اینکه در حال حاضر 22 درصد از معاونان منابع انسانی شهرداری های مناطق را خانم ها تشکیل می دهند که امیدواریم این میزان تا پایان سال به 30 درصد افزایش پیدا کند، تصریح کرد: زنان در تولید ملی نقش بسیار موثری دارند که متاسفانه آن طور که باید به آنها توجه نشده است. یکی از مصادیق آن این است که در بحث تولید ناخالص ملی فعالیت خانم های خانه دار محاسبه نمی شود که امیدواریم درباره  این موضوع تجدید نظر صورت بگیرد.


وی در پایان از پیشنهاد خود در شورای معاونان شهرداری مبنی بر راه اندازی کمپین "ایرانی بخر و جوان ایرانی استخدام کن" خبر داد.


نژادبهرام: مشکلات زنان تنها به دست خود زنان حل نمی شود

 

در ادامه این مراسم زهرا نژادبهرام، عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مساله زنان به نوعی مساله کشور است و همه دست اندرکاران باید آن را حل کنند، گفت: اگر با این رویکرد به اشتغال زنان توجه کنیم، متوجه می شویم که نیازمند حضور تمامی مسئولان مربوطه هستیم.

 

وی موضوع اشتغال زنان را یکی از مسایل جدی زنان در جامعه برشمرد و عنوان کرد: در این مورد مدیریت شهری مسئولیت تولید اشتغال ندارد اما باید از روند اشتغال زایی حمایت کند. در واقع اگر عمق مساله را به درستی ببینیم هم انتظاراتمان تعریف می شود و هم جایگاه هر نهاد و سازمان در حمایت از اشتغال زنان مشخص می شود.

 

نژادبهرام با تاکید بر اینکه مشکلات زنان تنها به دست خود زنان حل نمی شود، خاطرنشان کرد: چطور در موقع انتخابات و رای گیری مسائل به عنوان منافع ملی مطرح می شوند اما آن زمان که قرار است مساله زنان رفع شود، موضوع تنها به زنان محدود می شود.  • شجاع پوریان: تاکید شهردار تهران بر استفاده از ظرفیت زنان در بخش های مدیریتی و غیرمدیریتی/شیخ: پیشنهاد راه اندازی کمپین "ایرانی بخر و جوان ایرانی استخدام کن"


Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
طراحی سایت: ایز وب