دات نت نیوک

بازتاب رسانه ها

اخبار و اطلاعیه ها

راکعی: زنان در تمام حوزه‌ها و احزاب سیاسی حضور دارند

سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران گفت: زنان در تمام حوزه‌ها و احزاب سیاسی کشور حضور فعالی دارند و این درحالی بود که زنان حقشان بود که به کابینه دولت دوازدهم راه پیدا کنند.

به گزار
ش مهرخانه، به نقل از تسنیم، فاطمه راکعی در افتتاحیه دوازدهمین دوره نمایشگاه زنان و تولید ملی که صبح امروز با حضور محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران، ولی‌الله شجاع پوریان معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در بوستان گفتگو برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدا از برگزار کنندگان پرتلاش نمایشگاه های زنان و تولید ملی در سالهای گذشته تشکر می‌کنم و این درحالی است که حضور بانوان در مراکز کوثر اقدام قابل توجهی بوده است.

وی تصریح کرد: از افرادی که از برندهای داخلی و تولیدات زنان در عرصه پوشاک حمایت می‌کنند تشکر می‌کنم و این درحالی است که در حال حاضر 6 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران حضور دارند.

سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران بیان کرد: آنچه مهم است این است که زنان در همه جوامع و از جمله کشور ما از بسیاری از حقوق انسانی و اجتماعی محروم هستند و تبعیض زدایی از حقوق زنان در بخشهای مختلف از جمله اجتماعی و اقتصادی صورت نگرفته است.

راکعی با اشاره به اینکه این تبعیض ها همچنان وجود دارد گفت: اقداماتی در خصوص رفع این تبعیضات انجام شده اما شاهد هستیم که این تبعیض ها همچنان باقیست.

وی با بیان اینکه اقتصاد در حوزه های مختلف از جمله تولید در اختیار مردان است، گفت: زنان نیمی از جمعیت پویای فعال کشورند و باید به این موضوع ببالیم و حضور آنها در عرصه های مختلف فراهم کنیم. چرا که در حال حاضر ظرفیت زنان تنها در سطح خانواده محدود شده است.

سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران خاطرنشان کرد: با تلاشهای صورت گرفته زنان در تمام حوزه‌ها و احزاب سیاسی کشور حضور فعالی دارند و این درحالی بود که زنان حقشان بود که به کابینه دولت دوازدهم راه پیدا کنند که البته در این خصوص رئیس جمهور درباره عدم حضور زنان پاسخگو نبوده است که ما نیز دلایل آن را می‌دانیم.

راکعی ادامه داد: در دوره جدید مدیریت شهری اقدامی در راستای تجمیع فعالیتها در حوزه زنان انجام شده است و در حال حاضر یک واحد مسئولیت این کارها را برعهده گرفته است.

وی با اشاره به حضور زنان در عرصه های مدیریت شهری بیان کرد: با پیگیری های صورت گرفته شهردار تهران نیز نگاه ویژه ای به ظرفیت و پتانسیل زنان در حوزه شهری دارد و از آنها نیز استفاده کرده است.

سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران در ادامه با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره نمایشگاه زنان و تولید ملی در بوستان گفتگو گفت: این نمایشگاه از 14 تا 25 اسفند برپا خواهد بود.

راکعی با اشاره به اهداف درنظر گرفته شده برای برگزاری نمایشگاه زنان و تولید ملی بیان کرد: ارائه توانمندی زنان، زمینه اشناسازی برندها، شبکه سازی بین کارآفرینان، اعتماد سازی بین برندهای داخلی و ترویج فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی از اهداف این نمایشگاه محسوب می‌شود.Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
طراحی سایت: ایز وب